نکاتی در طراحی سایت باید رعایت شوند ؟

طراحی سایت به عنوان یک سایت کسب و کار آنلاین بسیار مهم است و برای جذب مشتریان و اعتبار بالا بودن سایت، باید نکات زیر را در نظر گرفت:
طراحی سایت به عنوان یک سایت کسب و کار آنلاین بسیار مهم است و برای جذب مشتریان و اعتبار بالا بودن سایت، باید نکات زیر را در نظر گرفت | نوشته های تازه

 طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX):

طراحی سایت باید به گونه‌ای باشد که کاربران به راحتی بتوانند به دنبال محصولات مورد نظر خود بگردند و به راحتی سفارش دهند.

سرعت لود:

سرعت بارگذاری سایت بسیار مهم است. اگر سایت شما کند بارگذاری می‌شود،ممکن است باعث ناامیدی و ترک سایت توسط کاربران شود. بنابراین  از تصاویر با حجم کم و کد مناسب برای بهینه‌سازی سایت استفاده کرد.

طراحی و نمایش سایت برای دستگاه‌های مختلف:

با توجه به استفاده بیشتر کاربران از دستگاه‌های همراه، سایت  به نحوی طراحی شده باشد که به درستی بر روی تمام دستگاه‌ها نمایش داده شود و کاربران به راحتی بتوانند با سایت تعامل داشته باشند.

امنیت سایت:

برای جلوگیری از هرگونه حمله به سایت و سرقت اطلاعات کاربران، باید از پروتکلHTTPS و رمزنگاری اطلاعات استفاده کرد. همچنین باید از به‌روزرسانی مداوم سیستم و استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی مناسب اطمینان حاصل شود.

به روزرسانی محتوا:

محتوای سایت باید به‌روز و جذاب باشد و اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات باید به‌روز شده و توضیحات کاملی در مورد آن‌ها داده شود. همچنین، باید از کلمات کلیدی مناسب برای بهینه‌سازی سایت استفاده کرد.

قابلیت جستجو:

باید قابلیت جستجو برای کاربران در سایت فراهم شود تا به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند. البته باید بهینه شده و نتایج جستجو بهترین و دقیق‌ترین نتایج را نشان دهند.

اطلاعات تماس:

باید اطلاعات تماس با سایت و شماره تلفن، آدرس و ایمیل در سایت قرار داده شود تا کاربران به راحتی بتوانند با شما تماس بگیرند و از خدمات شما استفاده کنند.

ارائه اطلاعات مربوط به شرایط فروش، بازگشت کالا و پرداخت:

باید شرایط فروش، بازگشت کالا و پرداخت را به‌صورت کامل و روشن برای کاربران در سایت قرار داد تا اطمینان حاصل کنند که می‌توانند به‌صورت امنی و مطمئن از خدمات شما استفاده کنند. همچنین باید فرایند خرید برای کاربران ساده و قابل فهم باشد.

طراحی نمایشی مناسب:

نمایشی سایت باید به گونه‌ای باشد که اثر بصری خوبی داشته باشد و کاربران را به خود جذب کند. این اثر بصری می‌تواند شامل تصاویر با کیفیت بالا، نوشتار فوق‌العاده و طراحی مناسب باشد.

سازگاری با مرورگرهای مختلف:

باید از این قابلیت اطمینان حاصل کرد که سایت بر روی مرورگرهای مختلف مانند Google Chrome، Mozilla Firefox، Safari، Internet Explorer و… به خوبی نمایش داده شود.

قابلیت به‌روزرسانی سایت:

برای بهبود سایت و جلب رضایت کاربران، باید به‌روزرسانی‌های مداوم و به روزرسانی محتوایی مناسب را ارائه داد. همچنین باید قابلیت افزودن محصولات جدید و تغییر قیمت‌ها و شرایط فروش را در سایت فراهم کرد.

نمایش ارزش افزوده:

باید ارزش افزوده محصولات و خدمات ارائه شده توسط سایت را به گونه‌ای نمایش داد که کاربران را به خرید تشویق کند. به عنوان مثال، ارائه نظرات و بازخورد مثبت از مشتریان قبلی و نمایش تصاویر محصولات با کیفیت بالا و مشخصات و جزئیات کامل محصولات و خدمات می‌تواند کاربران را به خرید ترغیب کند.

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو:

باید از کلمات کلیدی مناسب برای بهینه‌سازی سایت استفاده کرد تا در نتایج جستجوی موتورهای جستجو بالاترین رتبه را بگیرد. همچنین باید بهینه‌سازی تگ‌های HTML و توضیحات محتوایی را برای هر صفحه از سایت انجام داد.

ارائه امکانات نظرسنجی و فیدبک:

باید امکانات نظرسنجی و فیدبک را به کاربران ارائه داد تا بتوانند نظرات خود را در مورد سایت ، محصولات و خدمات ارائه شده به اشتراک بگذارند. این کار به جذب مشتریان جدید و بهبود کیفی سایت کمک می‌کند و همچنین به بهبود رابطه با مشتریان فعلی کمک می‌کند.

ارائه اطلاعات مفید:

باید اطلاعات مفیدی برای کاربران در مورد محصولات و خدمات ارائه شده به صورت قابل فهم و مختصر ارائه شود. این اطلاعات می‌تواند شامل توضیحات کامل محصولات، راهنمای استفاده، توضیحات در مورد شرایط فروش و بازگشت کالا و… باشد.

طراحی سایت باید به گونه‌ای باشد که به بهبود تجربه کاربری کمک کند و کاربران را به خرید و استفاده از محصولات و خدمات ارائه شده ترغیب کند. برای این منظور باید از اصول طراحی مناسب و بهینه‌سازی سایت استفاده کرد و نکات بالا را در نظر گرفت. همچنین باید به بهبود محتوا و به‌روزرسانی مداوم سایت توجه کرد تا بتواند بازار رقابتی کسب و کار آنلاین را به خوبی پوشش دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *